Nyártól norvég válogatott balszélsővel erősítjük meg a keretünket. A 21 éves Alexander Blonzzal kétéves szerződést kötöttünk.

– Egy fiatal, tehetséges válogatott szélsővel sikerült megegyeznünk, így örömmel jelentem be a szurkolóknak, hogy Alexander Blonzzal a nyártól két éves szerződést kötöttünk. A norvég balszélső kiváló adottságokkal rendelkezik, így biztos vagyok abban, hogy komoly erőssége lesz a csapatunknak – nyilatkozta Kiss Bence, klubunk cégvezetője.

Alexander Blonz 2000. április 17-én Franciaországban, Clamait városában született. 187 centiméter magas, 2019-ben mutatkozott be a norvég válogatottban, amelyben eddig 40 meccsen lépett pályára és 77 gólt szerzett. 2016-ban lépett először pályára a norvég első osztályban, ekkor a Viking HK játékosa volt. 2019-ben igazolt az Elverum Handball együttesébe. Egyszeres norvég bajnok, kétszeres norvég kupagyőztes, hazája válogatottjával 2019-ben vb-ezüstérmet szerzett, 2020-ben az Európa-bajnokságon harmadik lett. Eddig két idényt játszott az EHF Bajnokok Ligájában, összesen 107 gólt dobott. A Porto ellen tartja egyéni csúcsát, összesen 10-szer vette be a portugálok kapuját. Alexander Blonz három meccsen játszott ellenünk a BL-ben, csapatunk mindháromszor legyőzte az Elverumot. Ezen a három meccsen összesen 18 gólt dobott nekünk a norvég balszélső. Klubunk történetében Kent Robin Tönnesen mellett Blonz lesz a második norvég játékosunk.